piątek, 18 marca 2016

Szukamy wiosny - zajęcia terenowe z kodami QR

Kody QR można wykorzystywać w pracy nauczyciela na wiele różnych sposobów. Dzisiaj propozycja zajęć poza przedszkolem / szkołą.
Wyszliśmy na spacer w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny i ...wskazówek, prowadzących nas na miejsce, w którym czekała na dzieciaki niespodzianka. Wskazówki, to zakodowane za pomocą QR mapy, które pokazywały nam dalszą drogę.
Narysowane mapy w formie zdjęcia przeniosłam do aplikacji Pic Collage, następnie skopiowałam link i umieściłam w generatorze kodów QR. Korzystałam z tego generatora:

Oznaki zbliżającej się wiosny zostały odnalezione, zadanie do wykonania zrobione, częściej będziemy wykorzystywać możliwości QR w zajęciach na dworze

Anna Świć - nauczycielka przedszkola, logopeda w Przedszkolu Nr 83 w Lublinie. W swojej pracy stara się wykorzystywać nowoczesne technologie, odpowiedzialnie wprowadzać dzieci w cyfrowy świat. Pamięta o tym, że najefektywniejszą formą nauki małych dzieci jest zabawa.

Reakcje:

0 komentarze: