niedziela, 24 kwietnia 2016

Balonowa ortografia

Do tej zabawy potrzebujemy tylko balony i kartki. 


Podzieliłam klasę na 4 grupy, wcześniej zawiesiłam wstążkę z balonami w odpowiedniej odległości od siebie, aby dzieciaki miały swobodę podczas pracy, rozdałam kolorowe kartki (wybrałam kolor niebieski i czerwony) oraz szpilki.
Zabawa się zaczyna od przebicia balonu, co wywołuje w dzieciach mnóstwo radości. Pracę uczniów wzbogaciłam o wyświetlany na ekranie stoper w kształcie bomby.  Dzieci rozpoczynają od przekucia, co wywołało mnóstwo radości. W trakcie pracy dzieci grupują swoje wyrazy (w każdym balonie zamieściłam 20 wyrazów) i przyklejają na odpowiedniej kartce. I tak zwykłe zadanie staje się…niezwykłym. Teraz pozostaje mieć zapas balonów w szkolnym biurku.
Pomysł można wykorzystać oczywiście do wielu innych zadań polegających na segregowaniu materiału wyrazowego lub obrazkowego.

Katarzyna Symeniuk nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie (woj. zachodniopomorskie). Poszukuje nowych rozwiązań, ciekawych pomysłów i sposobów na uatrakcyjnienie lekcji. Często w tym celu samodzielnie tworzy pomoce. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz