czwartek, 3 marca 2016

KABOOM!

Liczysz, liczysz, liczysz aż tu nagle KABOOM! i oddajesz wszystkie patyczki :( Ale zabawa na tym się nie kończy. Bynajmniej!No ale do rzeczy. Do zabawy potrzebujemy około 50 patyczków. Na końcach piszemy działania matematyczne a na co piątym patyczku KABOOM!Wrzucamy wszystkie patyczki do puszki (każda puszka jest dobra ;-) ) Uczniowie kolejno losują patyczki i podają wyniki działań. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa uczeń zostawia patyczek przy sobie. Jeśli wylosuje patyczek z napisem KABOOM! musi oddać wszystkie swoje patyczki do puszki. Fakt iż patyczki z działaniami wracają z powrotem powoduje iż działania powtarzają się co sprawia lepsze utrwalenie materiału. Dajemy uczniom 5 minut na grę i ustalamy kto wygrywa po tym czasie, czy ten kto ma najwięcej czy też najmniej patyczków. Uwierzcie mi, zabawa jest przednia!!!

Modyfikacja: na patyczkach można napisać wyrazy do nauki czytania, wyrazy w obcym języku, części mowy, stolice lub państwa. W zasadzie wszystko to, co chcemy utrwalić aby uczniowie zapamiętali.
Miłego grania :)

Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia. 

20 komentarze:

Asiu proste, niskie koszty i genialne!!! Kaboom to hit moich ostatnich zajęć. A że uczniowie kreatywni, grę nieco zmodyfikowali dodając do zestawu trzy patyczki z wyrazem GRATIS.Po wylosowaniu takiego nie odpowiadasz na pytanie, a patyczek zabierasz. Dziękuję za kolejną inspirację!!!

Super pomysł!A ja zamieniłam patyczki na plastikowe jajka z niespodzianką.Dziękuję:)

Kaboom, kaboom... I już czarują moi drugoklasiści;) Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, części mowy... Super zabawa!

Kaboom, kaboom... I już czarują moi drugoklasiści;) Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, części mowy... Super zabawa!

No po prostu trzeba mieć kaboom😀

Ekstra, muszę tylko zjeść trochę lodów na patykach:)

patyczki laryngologiczne, 100 sztuk ok 4 zł w sklepach medycznych :)

Super pomysł, wdrożyłam go w swojej klasie i dzieciaki uwielbiają w to grać !!!!

Kaboom na j.obcym to jest to,tak mowią moi uczniowie. Dzięki za inspiracje:-)

Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

Praktykuję w liceum, na niemieckim! Trochę się narobię, przygotowując każdorazowo po 4 zestawy, żeby grupy kaboomowe nie były zbyt liczne, ale co tam - przecież nie robię tego na raz! I nawet segregatorek na te zestawy sobie uszyłam :D Polecam! :) https://www.facebook.com/BezPolotu/posts/1432541966774351

Gdzie można dostać takie patyczki? :)

Dzięki za pomysł, bardzo fajnie się przydało na kółku do powtórzenia mitologii przed konkursem 🙂 Świetne!

A ja mam pytanie. Czy patyczki ciągnie cały czas jeden uczeń aż do momentu kiedy wyciągnie KABOOM albo się pomyli, czy też każdy uczeń po kolei?

Joanna Dudzik każdy po kolei :)

Świetne! Pożyczam!

Świetna zabawa! Zrobiłam pytania o Polsce. Dzieciaki zachwycone!

Prześlij komentarz