czwartek, 9 listopada 2017

Jesienne wyścigi

Pierwszoklasiści lubią się bawić, w klasie jest wtedy gwarno i wesoło. A moi uczniowie są przy tym bardzo grzeczni i bawią się bezkonfliktowo, chętnie przystają na propozycje moich zabaw, mają też swoje przemyślenia i proponują zmianę reguł gry, czy zabawy.
Przygotowałam im kartę pracy do wspólnej matematycznej zabawy. Na zajęciach liczymy w wyższym zakresie niż 10, ale zapisujemy dopiero cyfry od 1 do 5. Gra, którą nazwałam "Jesienny wyścig" nie wymaga wielkich obliczeń, ale po modyfikacji może stanowić niezłe wyzwanie.
W podstawowej wersji na parę dajemy jedną kartę i jedną kostkę. Każde dziecko wybiera sobie swój kolor kredki.
Pierwsza osoba rzuca kostką i gdy wyrzuci np 5 oczek, to zamalowuje jeden obrazek w rzędzie za obrazkiem kostki z pięcioma oczkami. Druga osoba rzuca kostką i gdy wyrzuci np 4 oczka to zamalowuje obrazek w rzędzie za obrazkiem kostki z czterema oczkami. W każdym rzędzie będzie jeden zwycięzca - to osoba, która zamalowała więcej obrazków. Nie ma przegranych, bo zwykle jedna osoba jest zwycięzcą w kilku rzędach i druga też w kilku.

                                                                            
Karta dzięki uprzejmości serwisu Printoteka do pobrania bez opłat TU.

Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Finalistka konkursu Global Teacher Prize 2016, Honorowy Profesor Oświaty.  Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".

0 komentarze:

Prześlij komentarz