poniedziałek, 5 lutego 2018

MATEMATYCZNE ŁAMIGŁÓWKIŁamigłówki matematyczne to świetny sposób na ćwiczenie logicznego myślenia oraz na doskonalenie umiejętności matematycznych. Udostępnione przez nas puzzle pozwalają ćwiczyć dodawanie liczb w zakresie 10 i 100. 
W jaki sposób? Wystarczy pobrać kartę pracy i porozcinać wzdłuż czerwonych linii. Następnie ułożyć w taki sposób, aby powstał prostokąt lub kwadrat, a suma sąsiadujących ze sobą liczb zawsze wynosiła 10 lub 100. Udostępniamy też puste szablony, w które można wpisać dowolne liczby.


 Kartę pracy pobierz na swój komputer TUTAJ
Pobierz kartę TUTAJ
Innego rodzaju szablony trimino możecie sami wygenerować TUTAJZyta Czechowska  i Jolanta Majkowska- nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl . Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

1 komentarze:

czy tylko mi nie działa przycisk TUTAJ do strony z tworzeniem własnych pomocy?

Prześlij komentarz