niedziela, 16 grudnia 2018

Świąteczna ortografia

A może by tak odłożyć na bok podręczniki i ćwiczenia, nie przerywając skutecznej i ważnej edukacji związanej z tematyką świąt?
Niejednokrotnie już przekonałam się, że "świąteczne" wyrazy np. bombki czy prezenty niosą w sobie częste błędy ortograficzne, które trudno czasem wyeliminować. Warto więc poświęcić więcej czasu, a szansa ich zapamiętania przez uczniów z pewnością wzrośnie.

Przygotowałam dla dzieci prezentację ilustrującą całą gamę wyrazów świątecznych wraz z obrazami. Powoli, krok po kroku, czytaliśmy, głoskowaliśmy te wyrazy. Chodziło o to, aby ucho i oko zapamiętało jak najlepiej.
Zrobienie prezentacji było jedynym moim dziełem. Reszta zajęć należała do dzieci. Żadnych wzorów. Żadnych szablonów. Biała kartka A3 na jedną grupę wystarczy. Ponadto białe kartki A4 i małe kolorowe karteczki. pastele, kredki i mazaki. Dużo działania, rozmów, delegowania zadań. I wspólne piękne prace.Beata Skrzypiec - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w ZSP w Piasku. Należy do grupy Superbelfrzy RP oraz Superbelfrzy MINI. Etwinnerka. Chętnie pracuje metodą projektu.  

0 komentarze:

Prześlij komentarz