środa, 27 listopada 2019

Tangramy- karty do wydruku


Układanie tangramów rozwija logiczne myślenie i kształtuje intuicję geometryczną.
Układanka stanowi nieocenione uzupełnienie atrakcyjnych zajęć na lekcjach matematyki, ale także na zajęciach rewalidacyjnych na każdym poziomie kształcenia, niezależnie od stosowanych podręczników i programów nauczania.

Warto wykorzystać tangramy nie tylko do rozwijania logicznego myślenia, ale także do orientacji przestrzennej i rozwijania słownictwa. Ułożone schematy mogą być wstępem do opowiadań i rozmowy.

Warto układając tangramy skorzystać z gotowych schematów do odwzorowania, ale przede wszystkim pozwolić na kreatywne, twórcze myślenie dzieciom, które z dostępnych elementów stworzą własne figury. 
Uzupełnieniem klocków i ćwiczeń z tangramami mogą być aplikacje tabletowe i webowe, które opisałyśmy TUTAJ i TUTAJ

Karty do wydruku pobierz TUTAJZyta Czechowska  i Jolanta Majkowska- nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl . Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej

1 komentarze:

Fajna zabawa.
Polecam również wersje online:
https://kizi-mizi.pl/tangram

Prześlij komentarz