niedziela, 29 marca 2020

KARTKA DLA MEDYKA - OGÓLNOPOLSKA AKCJA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

OGÓLNOPOLSKA AKCJA- KARTKA DLA MEDYKA
W sieci pojawia się coraz więcej apeli do nauczycieli z prośbą o zdrowy rozsadek. O nie zarzucanie dzieci interaktywnymi  zadaniami i kartami pracy. 


Namawiamy o nieorganizowanie festiwalu aplikacji i narzędzi TIKowych. Prosimy o zadbanie o relacje, o stworzenie przyjaznej atmosfery i danie możliwości naszym uczniom na rozwijania własnych pasji, zainteresowań i uczenia się w sposób, na który tak naprawdę nie ma możliwości w szkole. Nie oceniajmy naszych uczniów, a doceniajmy ich wkład w swój rozwój.
Tak naprawdę to najlepszy moment na podjęcie tematów związanych z tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka, na rozwijanie postaw wzajemnej pomocy, wsparcia najbliższych.
Mamy też ogromną prośbę do wszystkich naszych koleżanek i kolegów, aby najbliższe dni szkolne przeznaczyć na rozmowę o niezwykle ważnej, odpowiedzialnej, ale jakże niebezpiecznej w dzisiejszej sytuacji  pracy medyków. Wykorzystajmy ten czas na rozmowy, debaty, wypowiedzi, rysunki, a nawet wypracowania na temat pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. 

Kochani, to jest ten czas….mamy najlepszy czas i okres na to, by nie tylko przybliżyć ten temat naszym uczniom, ale żeby wykształcić w nich szacunek dla tych zawodów i refleksję nad swoim zdrowiem i trybem życia. 

KARTKA DLA MEDYKA!!!

Mamy jednak ogromną prośbę dla Państwa. Zaproponujmy naszym uczniom w dniach od poniedziałku do środku wspólną edukacyjną akcję, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Publikujcie te kartki na swoich tablicach, omawiajcie na zajęciach, publikujcie na blogach, stronach szkół i wszędzie gdzie się da. 

PADLET NA KTÓRY WRZUCAJMY KARTKI UCZNIÓW.


PADLET- KARTKI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ


Dołączcie z nami do akcji KARTKA DLA MEDYKA!

Zachęcamy też nauczycieli do dzielenia się pomysłami na lekcje o służbie zdrowia. W tym celu udostępniamy wirtualną tablicę- padlet, na której możecie dodawać linki do stron, aplikacji, kart pracy, ćwiczeń i zadań. Możecie też opisać Wasze pomysły na kreatywne zajęcia o służbie zdrowia.PADLET Z MATERIAŁAMI EDUKACYJNYMI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Zyta Czechowska  i Jolanta Majkowska- nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl . Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej


0 komentarze:

Prześlij komentarz