wtorek, 30 czerwca 2015

Matematyczne kółko i krzyżyk

Dzieciaki bardzo lubią grać w kółko i krzyżyk. Jest to gra, która umożliwia modyfikację pól na wszelkie sposoby, tym samym wyznacza aktywność dziecka podczas gry. Jedną z odmian jest matematyczne kółko i krzyżyk doskonalące umiejętność mnożenia.


Uczniowie otrzymują planszę do gry lub rysują ją sami. Następnie losują liczbę od 0 do 10 i wpisują tę liczbę w chmurkę. Kolejno gracze szukają wielokrotności podanej liczby i zamiast kółka i krzyżyka wpisują te liczby w wybrane pola. Jeśli jeden zawodnik uzyska zapis trzech liczb w układzie poziomym, pionowym lub pod skosem, wygrywa partię.
Planszę można wykorzystać wielokrotnie jeśli zalaminujemy ją lub włożymy do koszulki foliowej.Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz