niedziela, 15 maja 2016

Malowanie na kamieniach

Inspiracją do tej pracy plastycznej była wizyta  uczniów w muzeum przyrody – Skarby Ziemi.

Dzieci obserwowały różne skały, minerały oraz ich właściwe nazwy np. dolomit, kwarc…
Będąc już w szkole uczniowie zaproponowali, abyśmy wykorzystali do malowania skarby ziemi dostępne dla każdego - kamień... i tak rozpoczęła się nasza przygoda z malowaniem kamieni.

Uczniowie mieli niezwykła frajdę, ponieważ mogli mieszać farby na palecie i tworzyć swoje dzieła.

Małgorzata Wiśniewska nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej  w Ostródzie.

Malowanie na kamieniach (zobacz inspiracje) może przybrać też formę zorganizowaną. Można poprosić uczniów, aby malowali na wybrany temat lub w konkretny sposób - można w ten sposób stworzyć mały zwierzyniec, miasto lub twarze do zabaw emocjami. Kamienie można wykorzystać też do nauki pisania. (przyp. redakcji)