piątek, 20 maja 2016

Zgadnij co to?

Moi uczniowie uwielbiają grę Zgadnij kto to? Od dawna modyfikujemy tę grę i szukamy tematów, które moglibyśmy wpleść w rozgrywkę. Przyszedł czas na ortografię. Zasady są proste. Uczniowie łączą się w pary. Każdy dostaje kartę
z zapisanymi wyrazami. Gracz wybiera jeden wyraz, ale nie mówi który. Po dokonaniu wyboru, uczniowie zaczynają zadawać sobie nawzajem pytania, które maja doprowadzić do odgadnięcia wyrazu przeciwnika. Pytania należy zadawać tak, aby możliwa była odpowiedź TAK lub NIE np.: Czy Twój wyraz jest dwusylabowy? Czy Twój wyraz ma dwie samogłoski? Czy Twój wyraz jest rzeczownikiem? itd.

Można wykonać uniwersalną kartę i uczniowie sami będą wpisywali wybrane wyrazy, ale należy pamiętać aby każdy uczeń w parze miał zapisane te same wyrazy.
Oto przykładowa karta z wyrazami z h i ch

Plansze do pobrania dzięki Printoteka.pl


Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia. 

1 komentarze:

Cudny pomysł na ortograficzne bolączki. Dziękuje za możliwość pobrania.
Z wyrazami szacunku.Ania

Prześlij komentarz