wtorek, 14 lutego 2017

4 w linii na zajęciach sportowych.Udało mi się ostatnio zakupić (w naszym nauczankowym ulubionym sklepie)  grę "4 w linii". Cena bardzo kusząca bo tylko 4 zł.  
Celem gry jest ułożenie czterech krążków w linii (poziomo, pionowo bądź skośnie). W pojedynku mogą wziąć udział dwie osoby albo dwie drużyny. Gra bardzo prosta ale wymaga logicznego myślenia, taktyki w blokowaniu przeciwnika.

Uczniowie mają ją do dyspozycji w klasie i grają na przerwach.
Ja zabrałam ją na zajęcia sportowe.
Klasa podzielona na dwie drużyny. Pierwsi zawodnicy ruszają jednocześnie i kto pierwszy dotrze do gry ten wrzuca krążek. Przed zawodnikami jeszcze przeszkody do pokonania (u mnie musieli przeskakiwać żabką hula hop, ale możecie zaplanować przeszkody jakie tylko sobie wymyślicie i macie dostępne).

Na początku uczniowie wrzucali krążki nie obmyślając strategii, ale z czasem zaczęli bardziej główkować i blokować przeciwników. Była zabawa i radość ale również ćwiczyliśmy przestrzeganie zasad, szybkość, zwinność, logiczne myślenie, zasady fair play oraz umiejętność zachowania się w sytuacji przegranej. Na koniec zajęć drużyny nawzajem podziękowały sobie za zabawę.

Celina Zielińska: nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej. Fanka wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy z uczniami. Korzysta na lekcjach z tabletów. Członkini Superbelfrów MINI. Prowadzi stronę internetową swojej klasy www.pierwszaklasa.jimdo.com    oraz strone z przydatnymi narzędziami w pracy www.zeszytik.jimdo.com .Gotowa do działań edukacyjnych zawsze z pozytywnym nastawieniem:)

2 komentarze:

Fajne przełożenie gry na zajęcia sportowe.

W którym sklepie można zakupić tę grę w takiej cenie?

Prześlij komentarz