niedziela, 28 maja 2017

Konfitura uczuć

Konfitura uczuć, to niezwykle wzruszający prezent na Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Rodziny, Dzień Babci czy Dzień Dziadka. Dla każdego, kogo dziecko kocha, szanuje i chce sprawić przyjemność i wycisnąć morze łez. Konfitura uczuć to często wykonywany przez francuskich nauczycieli prezent zwany tam 'konfiturą słów' (La confiture des mots). 

Co jest potrzebne? 

1. Słoik z nakrętką, czysty, bez etykiety, suchy
2. Serwetka i wstążeczka, rafia lub sznurek
3. Małe kolorowe karteczki (mogą być w kształcie serduszek)
4. Opcjonalnie koraliki, piórka, muszelki, konfetti (!)
5. Lista przymiotników, z których uczniowie mogą wybrać te pasujące do ich rodziny

Wykonanie:

Dzieci na karteczkach piszą miłe rzeczy o mamie, czy tacie. Np. Kocham Cię. Jesteś piękna. Lubię, gdy czytasz mi do snu. Kocham Twoje oczy i włosy. Są piękne. Kocham Cię, bo mi pomagasz. itp. Wszystko, co przychodzi im do głowy. Karteczki zginają lub zwijają i obwiązują sznurkiem. Wypełniają nimi słoiczek. Ja dorzucam piórka, konfetti i koraliki. Słoiczek zakręcają, nakładają serwetkę, obwiązują sznurkiem i idealny prezent gotowy.

Postawić przy łóżku i zażywać codziennie.

Sabina Piłat. Nauczycielka klas I - III w warszawskiej szkole podstawowej. Autorka bloga www.wmk.edu.pl. Pracowała także w przedszkolach prowadząc zajęcia przygotowania do nauki czytania i pisania, na rok została lektorem angielskiego w Madrycie, a także dziennikarką w warszawskim wydaniu Gazety Stołecznej. Prywatnie oswaja nowe technologie, maluje kolczyki i jeździ po świecie.

3 komentarze:

Też uwielbiam i szczerze polecam! :)

Super pomysł. Wykorzystam z moimi pierwszakami. Rok temu zrobiłam coś podobnego dla mojej siostry, kiedy wyjeżdżała na 4 miesiące do Stanów. http://uaneczki.blogspot.com/2017/06/smutniczek.html?m=0

Prześlij komentarz