poniedziałek, 16 lutego 2015

Co ma mysz do buta?

Gdyby przejść się po szkolnym korytarzu lub szatni, szybko można by zauważyć, że większość małych dzieci nosi buty na rzepy. Dlaczego? Czyżby taka moda? Po części pewnie tak, ale myślę, że głównie wynika to z wygody. W końcu nie trzeba spędzać wielu godzin na nauce wiązania. A uwierzcie mi jest to arcytrudna umiejętność zwłaszcza dla pięcio- czy sześciolatka. No ale myślę, że siedmiolatkowi powinno to pójść jak z płatka. 

W tym celu posłuży nam własnoręcznie zrobiona pomoc edukacyjna podpatrzona na Pinterest
 Dobrze jest pomalować część sznurówki na czarno, wtedy dziecku jest łatwiej zrozumieć nasze wskazówki typu: złap tę czarną, owiń ja białą, przytrzymaj białą itd.

 Ten wierszyk jest dużym ułatwieniem. Mój syn szybko go zapamiętał i przy kolejnych czynnościach bez trudu powtarzał zdania.
Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz