niedziela, 1 lutego 2015

Gra Literki i wyrazy.

Dzieci bardzo lubią grać w gry zespołowe. Na zajęciach edukacji polonistycznej sprawdzi się w klasie pierwszej prosta gra Literki i wyrazy. Do gry potrzebujemy literki, które należy wydrukować i zalaminować w ilości potrzebnej dla określonej liczby grup.
W poniższym zestawie mamy literki dla dwóch grup dzieci. Uczniowie mogą grać w parach, trójkach czwórkach. Karty leżą na stosiku, dzieci kolejno losują karty i podają wyraz rozpoczynający się daną literką, kończący się nią lub posiadający ją w środku. Od nas zależy którą zasadę wybierzemy.

DO POBRANIA
Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".


1 komentarze:

Wspaniały pomysł! Wygląd literek na pewno zachęci dzieci do wspólnej zabawy. Na pewno wykorzystam ten pomysł w swojej pracy. Cieszę się, że trafiłam na bloga należącego do Pań. Uważam bowiem, że najmłodsi uczniowie powinni zdobywać wiedzę poprzez kreatywną zabawę i doświadczenie.
Na pewno będę tutaj zaglądać, tym bardziej, że link do Pań strony już zagościł na moim blogu.
Z pozdrowieniami i gratulacjami wspaniałych pomysłów,
Monika
http://ksiazki-muzyka-edukacja-i-ja.blogspot.com/

Prześlij komentarz