czwartek, 23 czerwca 2016

Kostka i karty.

Gra jest uniwersalna, dla 2-4 osób. Wszystko czego potrzebujemy to kartoniki z liczbami ( 20 sztuk ), kostka do gry lub aplikacja Kostki na tablet, zeszyt lub kartka i narzędzie do pisania.
1.W pierwszej wersji może być to zabawa na dodawanie liczb. Zakres liczbowy ustalamy sami. Jeśli na kartkach napiszemy liczby jednocyfrowe, to będzie to dodawanie do 20. Jeśli wypiszemy dwucyfrowe, to możemy zakres liczbowy rozszerzać dowolnie.

2. Druga wersja to odejmowanie liczby jednocyfrowej od dwucyfrowej. Przygotowujemy kartoniki z liczbami dwucyfrowymi i decydujemy w jakim zakresie liczbowym się poruszamy.

3. Trzecia wersja to mnożenie liczb. Od nas zależy, czy jednocyfrowej przez jednocyfrową, czy może dwucyfrowej przez jednocyfrową.

ZASADY
Kartoniki z liczbami kładziemy na stosiku. Gracz odkrywa kartonik i rzuca kostką.
Liczbę na kartoniku mnoży przez ilość oczek z kostki, albo dodaje, albo odejmuje. Działanie zapisuje w zeszycie lub na kartce. Kartonik wkłada pod spód stosiku i zabawa trwa dalej.

Możemy liczyć punkty w zespole, lub bawić się bez punktów. Dobrze grać na czas.

Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".
Finalistka konkursu Global Teacher Prize 2016.

0 komentarze:

Prześlij komentarz