niedziela, 15 stycznia 2017

Gra- Kasjer.


Obliczenia pieniężne, kalendarzowe, zegarowe warto realizować w postaci gier. Powinny to być obliczenia związane z  sytuacjami życiowymi. Dzieci lubią zabawę w sklep, więc zaproponowana gra na pewno spodoba się uczniom od klasy pierwszej.
Wystarczy dopasować zakres liczbowy, zaczynamy zawsze od prostych przykładów, stopniujemy trudności.
Gra polega na dopełnianiu do podanej kwoty. Klasę dzielimy na zespoły sześcioosobowe. Jedna osoba jest kasjerem. Przygotowujemy 16 kart z obrazkami, układamy je w stosiku. Dzieci losują kartę, podają brakującą kwotę brakującą do podanej na karcie. Kasjer zapisuje punkt za poprawne obliczenie. Kart jest niewiele, dzięki temu gra przebiega dość szybko, a każda kolejka w grze to nowy kasjer. 
Przykładowa karta została przygotowana w generatorze kart serwisu printoteki. Można również zrobić karty w generatorze naszelementarz.gov.pl albo narysować je samodzielnie.

Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Finalistka konkursu Global Teacher Prize 2016, Honorowy Profesor Oświaty.  Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".

0 komentarze:

Prześlij komentarz