niedziela, 9 kwietnia 2017

Spinacz w akcji.


Gra matematyczna ze spinaczem nie jest niczym nowym, ale warto przypomnieć jej zasady, bo jest sposobem na naukę przez zabawę. Nie ma nic nudniejszego w szkole niż obliczanie "słupków" na czas.

Należy wydrukować planszę do gry. http://bit.ly/2nXZMKp Może być jedna na dwie osoby, lub do zabawy samodzielnej. Moi uczniowie lubią bawić się w parach, a dzięki temu gra nie zajmie dużo czasu na zajęciach i będziemy mogli zająć się również innymi aktywnościami. Potrzebujemy też spinacz, ołówek i kredki w dwóch kolorach.
Gracz kręci spinaczem, a następnie oblicza wskazane działanie. Koloruje wynik na planszy wybranym kolorem kredki. Teraz kolej na gracza drugiego. Gra kończy się, gdy zostaną zakolorowane wszystkie wyniki lub zadzwoni klasowy minutnik. Należy umówić się z dziećmi w jaki sposób kończymy grę, czy liczymy punkty, czy odejmujemy punkty za błędne obliczenie, czy po prostu omijamy kolejkę.
Gra przeznaczona jest dla trzecioklasistów, a po zmianie zakresu liczbowego będzie można ją wykorzystać w każdej klasie.

Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Finalistka konkursu Global Teacher Prize 2016, Honorowy Profesor Oświaty.  Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".

2 komentarze:

Potwierdzam, gra świetna. Grałam z pierwszakami, oczywiście po zmianie zakresu liczbowego. Dziękuję za pomysł!

56+16=72, czemu tego nie ma?

Prześlij komentarz