sobota, 8 czerwca 2019

Brudna robota - Malowanie bibułą

Malowanie bibułą to bardzo ciekawa metoda na stworzenie pięknych obrazów. Ale uwaga! To naprawdę brudna robota.

Nie jest to technika najłatwiejsza, ale daje niezwykłe rezultaty. Robiłam ją już na różne sposoby. Dzieci moczyły kartkę gąbka, używaliśmy spryskiwaczy i gąbki. Jednak najlepiej sprawdził się najzwyklejszy szeroki pędzel i kubek z wodą. Bardzo dobrze działa też kropienie wody po prostu palcami, choć wtedy trzeba się przygotować na większy bród.

Jak wykonać pracę

Blok techniczny układamy na folii lub gazecie. Fragment kartki dziecko pokrywa wodą. Układa na nim kawałek bibuły, znów namacza i dociska. W ten sposób pokrywa kolejne fragmenty kartki. Po kilku minutach zdejmuje bibułę. Na kartce powinien zostać kolor z bibuły. Powtarzamy nakładanie bibuły, aż cała kartka będzie kolorowa.


Praca doskonale nadaje się do wykonania wiosennej łąki, nieba, wody czy też wielokolorowego tła do różnych prac. Można na niej wykonać wiosenne drzewo, może służyć jako papier do wykonania liści lub kwiatów.

Pozdrowienia dla Kreatywne Prace Plastyczne za pomysł.

Sabina Piłat. Nauczycielka klas I - III w warszawskiej szkole podstawowej. Pracowała także w przedszkolach prowadząc zajęcia przygotowania do nauki czytania i pisania, na rok została lektorem angielskiego w Madrycie, a także dziennikarką w warszawskim wydaniu Gazety Stołecznej. Prywatnie oswaja nowe technologie, maluje kolczyki i jeździ po świecie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz