niedziela, 9 czerwca 2019

WAKACYJNE KODOWANIE

Zbliżające się wakacje są pretekstem do tego, że my nauczyciele realizujemy tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas  letniej przerwy wakacyjnej.
W związku z tym, przygotowałyśmy, które uatrakcyjnią zajęcia, pomogą w rozwijaniu logicznego myślenia oraz usprawnią percepcję wzrokową.


Ponadto przygotowane przez nas karty pracy wdrażać będą uczniów do ćwiczeń z zakresu kodowania i szyfrowania informacji.

karta pracy nr 1
W pierwszej karcie pracy uczniowie mają za zadanie odwzorować kolory i zamalować według wzoru planszę nr 2. Następnie odszukać na planszy nr 2, litery które odpowiadają danemu kolorowi i odszyfrować hasło poprzez  wpisanie liter w odpowiednie miejsce.

karta pracy nr 2
Zadanie polega na odczytaniu kodu z planszy literowej. Wyznacznikiem kodu są kolorowe okręgi oraz strzałki, które wskazują kierunek do odczytania właściwej litery. Po ich odczytaniu wpisujemy kolejno w pole do tego przeznaczone. 

Karta pracy nr 1 do pobrania TUTAJ

Zyta Czechowska  i Jolanta Majkowska- nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl . Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej

0 komentarze:

Prześlij komentarz