sobota, 17 stycznia 2015

Klasowy kalendarz na nowy rok

Zazwyczaj nowy pojawia się w każdej sali w styczniu. Kalendarz. Pomyślałam, że w tym roku zrobimy go sami. Przygotowałam uczniom
wydrukowane kartki miesięcznego kalendarza oraz fiszki z miesiącami (z zaznaczonymi ważniejszymi wydarzeniami i świętami. Dodałam urodziny wszystkich dzieci). Pracy było dużo. Uczniowie musieli wpisać w odpowiednie dni święta i urodziny kolegów z klasy. Do tego dobrać pasujący symbol (piktograf), wykonać ilustrację pasującą do miesiąca. Gdy kartki kalendarza były gotowe dzieci ułożyły je w odpowiedniej kolejności, dobierając poprawny znak rzymski. Chwilę później odczytały informacje zawarte w danym miesiącu (ilość dni, ile sobót, ile pełnych tygodni), występujące święta. Porównywały w którym miesiącu jest najwięcej świąt, najwięcej klasowych urodzin. Klasowy kalendarz powstał podczas jednego dnia. Tylko 12 miesięcy, dzieci 20, więc nasz kalendarz ma niektóre kartki podwójne. Będzie nam towarzyszył przez cały rok - w klasie i na naszym Klikankowie.
Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Pile, autorka stron KLIKANKOWO oraz PATYCZAKI TABLECIAKI, w swej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, pracuje z klasą na tabletach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz