niedziela, 4 stycznia 2015

Zimowe rachunki.

Takie rachunki nie muszą być związane z konkretną porą roku, a sama zabawa może być modyfikowana dowolnie przez uczniów i nauczyciela. Również zakres liczbowy może być dowolnie zmieniany.

Potrzebujemy tyle plansz do gry ile mamy par uczniów. Gra będzie przebiegać szybciej jeśli damy planszę czterem osobom. Każdy uczestnik posiada klamerki, guziki albo inne dowolne żetony, którymi mogą być również zakrętki od butelek. Kładą żetony na polach dwóch liczb, których suma wynosi 10.
Jeśli żetony są w tym samym kolorze uczestnicy zapisują punkty podczas gry w tabeli. Każda odnaleziona para liczb to 1 punkt.

Jeśli żetony różnią się od siebie punkty liczy się na koniec. Ilość rozłożonych żetonów każdego uczestnika należy wtedy podzielić na dwa.

Planszę można pobrać TU  Liczymy w zakresie 10.

Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".