środa, 9 września 2015

Kokilkowe kwiaty

Bardzo lubię pomysły szybkie i proste. Z kokilek do pieczenia można wykonać bardzo efektowne i estetyczne kwiaty. Doskonale sprawdzą się na dzień mamy lub taty.

Potrzeba bardzo niewiele bo kokilki - najlepiej małe - w marketach kilkadziesiąt sztuk kosztuje 2-3zł, klej i flamastry.

Przyklejamy kokilkę do wybranej powierzchni i delikatnie kolorujemy flamastrem.
Dorysowujemy lub przyklejamy potrzebne elementy. Na środku można przykleić też guziczek czy cekinek.

W tej pracy podoba mi się efekt końcowy, który jest naprawdę piękny nawet wśród dzieci, które mają skłonności do wybrudzenia wszystkiego klejem i "wyczarowania bałaganu z niczego".

Sabina Piłat. Nauczycielka klas I - III w warszawskiej szkole podstawowej. Autorka bloga wmojejklasie.blogspot.com. Pracowała w przedszkolach prowadząc zajęcia przygotowania do nauki czytania i pisania, na rok została lektorem angielskiego w Madrycie, a także dziennikarką w warszawskim wydaniu Gazety Stołecznej. Prywatnie oswaja nowe technologie, maluje kolczyki i jeździ po świecie.