niedziela, 13 września 2015

Klasowa biblioteczka

Klasowe biblioteczki to wspaniały sposób na częstszy kontakt naszych uczniów z książkami. W każdej chwili mogą po nie sięgnąć, wypożyczyć, sprawdzić coś w atlasie, encyklopedii.
Zbiór można powiększyć prosząc uczniów aby przynieśli z domu swoje "wyczytane" książeczki. Czasem kupuję książki na kiermaszach czy targach staroci. Garażowe wyprzedaże też mogą być doskonałą okazją do zakupienia ciekawych pozycji.
Książeczki dla dzieci są w różnych kształtach i rozmiarach. Często powstaje problem z utrzymaniem porządku na półce. Od niedawna zaczęłam umieszczać je w koszyczkach. Pomysł okazał się trafiony. Na półce panuje teraz ład i porządek, książeczki nie spadają. Poza tym posegregowaliśmy je z uczniami według stopnia trudności tak więc, łatwo wybrać odpowiednią książeczkę dla siebie. Bardzo lubimy czytać czasopisma. Naszym ulubionym jest Świerszczyk. W tym roku planujemy prenumeratę Kumpla. Dzieciaki lubią również Cudaczka. Wszystkie czasopisma przechowujemy w boxach. Życzymy udanego gromadzenia zasobów czytelniczych.


Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz