wtorek, 27 października 2015

Pająki też mogą być ładne!

Na prośbę moich uczniów organizujemy w klasie Halloween. To będzie dzień eksperymentów, kodowania i szyfrowania z symbolami tego święta w tle. Moja uczennica Inga zapytała, czy może przynieść parę drobiazgów na ozdobienie sali. Oczywiście, że tak. Myślałam, że to będą kupne ozdoby, a w kartoniku cudowności ręcznie robione! Zachwycił nas wszystkich czarny pająk z kolorowymi nóżkami. Takie same zrobiliśmy podczas zajęć wyrównawczych. Potrzebne materiały: czarna cienka folia ochronna (z mebli, sprzętów RTV), oczka do przyklejenia, wata, druciki-wyciorki (dostępne w pasmanteriach i oczywiście na Allegro). 
Z czarnej folii wycinamy dwa koła - mniejsze i większe. Wypełniamy oba watą i mocno zawiązujemy. Do większego od spodu przyszywamy kolorowe wyciorki, które najpierw związujemy. Łączymy elementy zszywając i przyklejamy oczka. 
Pajączki powstały podczas zajęć wyrównawczych, przynosząc ich uczestnikom ogromną radość tworzenia. A przy okazji rozmawialiśmy, opisywaliśmy pająka, poznaliśmy jego budowę, manipulowaliśmy wyciorkami, zastosowalismy nowe materiały plastyczne.
Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Pile, autorka stron KLIKANKOWO oraz PATYCZAKI TABLECIAKI, w swej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, pracuje z klasą na tabletach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz