środa, 7 października 2015

Rachunek pamięciowy z kolegą

Oto bardzo prosta propozycja ćwiczenia rachunku pamięciowego. Przygotowujemy plansze na wzór tej znajdującej się na zdjęciu. Gramy w parach. Sprawdzający trzyma dynię,
a liczący - ołówek. Liczący wkłada ołówek w dziurkę przy liczbie, którą dodaje do tej zapisanej na środku i podaje wynik, a sprawdzający patrzy gdzie jest ołówek i sprawdza czy wynik się zgadza. Za dobry wynik, liczący otrzymuje punkt.

Karty do gry można zrobić z każdym działaniem, na zwykłej kartce z bloku, ale trzeba pamiętać żeby nie była prześwitująca. Dzieciaki same mogą przygotować takie karty jako zadania dla kolegów.

Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.