niedziela, 17 stycznia 2016

No to pstryk!

Bardzo lubię zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuję fotografie uczniów. Dzieciaki bez problemu pozują do zdjęć. Z zaciekawieniem dopytują dlaczego mają ustawić się w takiej, czy innej pozie. Efekty pracy stanowią doskonałe upominki dla rodziców (dziadków) lub jedyną w swoim rodzaju ozdobę szkolnych korytarzy.
Pomysł 1
Podczas przerwy międzylekcyjnej zrobiłam moim uczniom portretowe fotografie, które wydrukowałam na szkolnej drukarce. Zajęło mi to ok.10 min. Wydrukowane zdjęcia przecięłam na pół. Uczniowie uzbrojeni w ołówki dopełniali brakujące połowy. Efekt przerósł moje oczekiwania i zachwycił wszystkich. Portrety zalaminowaliśmy i wręczyliśmy mamom z okazji ich święta.

Pomysł 2
Sfotografowałam dzieci w śmiesznych pozach. Wydrukowane fotografie przykleiliśmy na kartkę z bloku technicznego. Na koniec doczepiliśmy kolorowe sznureczki i tak powstały zabawne zakładki do książek, świetny upominek dla babci, dziadka, mamy lub taty.Pomysł 3
Wykonałam zdjęcie twarzy uczniów z profilu. Poprosiłam by nadęli policzki, tak jakby zdmuchiwali świeczki na torcie urodzinowym. Dzieci wycięły swoje portrety, przykleiły  na kolorowych kartkach i dokleiły jesienne listki.

Pomysł 4
Z papierowej serwetki lub talerzyka wycinamy sukienkę aniołka. W miejscu twarzy wklejamy portretowe zdjęcie ucznia, dorysowujemy lub doklejamy aureolę i aniołek gotowy.

Monika Walkowiak - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Pracuje w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim (woj. dolnośląskie).  W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne. Swoim doświadczeniem i pomysłami dzieli się na  klasowym i tabletowym blogu.  Autorka bloga: 123tablety. jimdo.com

1 komentarze:

Super pomysł!! Gratuluję! Podpatrzę

Prześlij komentarz