piątek, 15 stycznia 2016

Zabawa symetrią

Utrwalenie pojęcia symetrii osiowej okazało się bardzo przyjemnym tematem na zajęciach matematycznych w klasie drugiej. Realizacja tematu w formie zabawy i praktycznych ćwiczeń dało drugoklasistom wiele możliwości budowania, kreowania, dyskusji, poszukiwania strategii, współpracy i radości z wytworów swojej pracy.

Wystarczyła kartka papieru A 3  na parę dzieci oraz zasoby, które mamy w salach - patyczki, klocki, szyszki, sześciany itp. Po takiej lekcji nawet sprzątanie sali nie było uciążliwym zajęciem.

Beata Skrzypiec - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.  Pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku (woj. śląskie).  W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjneSwoim doświadczeniem i pomysłami dzieli się na blogu klasowym oraz blogu nauczycielskim.  Realizuje projekt "Piktografia" w swojej klasie. Autorka bloga Klasowy pamiętnik oraz Nauczanka

Wspaniała zabawa i nauka!
Wykorzystaliśmy na lekcji, lusterka poszły w ruch w ramach sprawdzania..