wtorek, 28 czerwca 2016

Złap parę

Złap parę to modyfikacja gry karcianej, którą już kiedyś opisywałam, a jeśli nie no to przypominam filmik.<iframe width="294" height="220" src="https://www.youtube.com/embed/2s8TMliHjMY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Poniższa wersja dotyczy części mowy. Zadaniem uczniów jest zbierać pary takie jak: szary-przymiotnik, mama-rzeczownika, biegnie-czasownik itd.
W grze biorą udział minimum trzy osoby. Dwie zbierają pary a trzecia dokłada karty w miarę ich ubywania. Wygrywa ta osoba, która nazbiera jak najwięcej prawidłowych par.Szablon do druku znajduje się tu. Jest to prezentacja PowerPoint zawierająca karty, które można wydrukować lub zmodyfikować ich zawartość. Karty z nazwami części mowy wydrukowałam na kolorowych kartkach pozostałe na białych. Jeśli zalaminujecie karty, dłużej Wam posłużą. Miłego grania :)

Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz