czwartek, 29 września 2016

Drzwi do sali lekcyjnej

Drzwi do sali lekcyjnej to miejsce, które może stać się ważne i szczególne. Na drzwi patrzymy codziennie, drzwi uczniowie otwierają wiele razy dziennie i jeśli odpowiednio je ozdobić mogą zdziałać wiele dobrego dla motywowania i budowania samooceny uczniów. 

Inspirując się pomysłami na ozdobienie drzwi znalezionymi na Pinterest nauczycielki z całej Polski dekorują swoje drzwi.
  

Wystarczy papier, flamastry lub drukarka i nożyczki, żeby sprawić, że drzwi staną się niepowtarzalne. 

Wchodząc do tej sali...

Hasła mogą być różne: Wchodząc do tej sali stajesz się... W tej sali jesteś... Przekraczając próg tej sali stajesz się... 

Mistrz i uczeń

Kontynuacja hasła także zależy od tego, co wolimy. Jedni napiszą:
mądry, ważny, doceniany, pomysłowy, ciekawy, wesoły itd. 
Inni postanowią nadać uczniom role:
(jesteś) uczniem, mistrzem, artystą, myślicielem, matematykiem, kolegą, przyjacielem itd. 

Jesteś ważny

Myślę, że takie pozytywne myśli na drzwiach nie jednemu uczniowi dadzą do myślenia, nie jednemu pozwolą pomyśleć o sobie dobrze i nie jednego zachęcą do działania, a może zainspirują do wejścia w nową rolę!


Macie takie swoje drzwi? Podobają się Waszym uczniom?

Post pochodzi ze strony: http://wmojejklasie.blogspot.com/2016/09/motywacja-drzwi-do-sali.html

Sabina Piłat. Nauczycielka klas I - III w warszawskiej szkole podstawowej. Autorka bloga wmojejklasie.blogspot.com. Pracowała także w przedszkolach prowadząc zajęcia przygotowania do nauki czytania i pisania, na rok została lektorem angielskiego w Madrycie, a także dziennikarką w warszawskim wydaniu Gazety Stołecznej. Prywatnie oswaja nowe technologie, maluje kolczyki i jeździ po świecie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz