piątek, 9 września 2016

Piosenka "Kropka"

Co roku 15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki - dzień talentów i umiejętności uczniów, niezależnie od wieku. Szykujemy się do niego już od sierpnia.

W tym roku wpadłyśmy na pomysł, by mieć swoją polską piosenkę. Wyobraźcie sobie, że została napisana on line!!! To efekt kreatywności i współpracy. Najpierw powstały słowa autorstwa Joli Okuniewskiej i Beaty Skrzypiec, do wskazówek kompozytora pana Piotra Kai. Kilka wersji melodii, drobne poprawki tekstu, testowanie, nagrywanie filmów, przesyłanie do kompozytora. I mamy polską piosenkę pt. "Kropka". I jeszcze dodatek w postaci covera, zaśpiewanego przez pana Michała Sawickiego. Wszystko bezinteresownie! Dziękujemy!

15 września i do "końca świata" będzie nam towarzyszyła w obchodach tak cudownego dnia!!!

Linki do piosenek - kliknij

tekst piosenki do pobrania - kliknij

plakat autorstwa Anny Jamy Wach do pobrania - kliknij

"Kropka"
słowa: Jolanta Okuniewska i Beata Skrzypec
muzyka: Piotr Kaja
Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.
Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.
Miała za zadanie znaczek namalować,
jednak ona chciała farbki swoje schować.
W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.
Kolorową kropkę w ramki oprawiła.
Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,
talenty wskazują: duże i malutkie.
Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.

Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Pile, pracuje z klasą na tabletach, uwielbia zajęcia muzyczne, prowadzi blogi Klikankowo oraz Patyczaki Tableciaki.