czwartek, 24 listopada 2016

Dzień Misia

To ulubiony po Święcie Kota  dzień szkolny moich uczniów. Teraz są w klasie trzeciej, więc można i trzeba od nich wymagać nieco więcej. Uwielbiają tworzyć opowieści, bawimy się Story Cubes.

Na jutrzejsze święto przygotowałam zestaw słów do pisania opowiadanie twórczego. Każde słowo ma swój numer, pozostaje wylosować numerki i można przystapić do pracy. Opowiadania mogą powstać w grupach, ale tym razem zaproponuję pracę samodzielną. Natomiast wylosujemy zestaw wyrazów dla każdej czteroosobowej grupy. Będzie bardzo ciekawie posłuchać różnych opowiadań stworzonych z tych samych słów. Link do "Maszyny losującej" u góry obrazka.

fot.pixabay.com

Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Finalistka konkursu Global Teacher Prize 2016, Honorowy Profesor Oświaty.  Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".