piątek, 11 listopada 2016

Gra planszowa o Polsce

Treści związane z Polską z okazji Święta Niepodległości możemy radośnie utrwalać w formie gry planszowej. Oto nasza propozycja:
Zasady gry:
Uczniowie rzucają kostką do gry, przesuwają się po planszy zgodnie z ilością oczek. Ustawiając pionek na konkretnym polu, musi odpowiedzieć na pytanie z danej kategorii. Jeśli mu się to uda, może pozostawić pionek, jeśli nie wraca na poprzednie pole.
Wygrywa ten, kto pierwszy pokona planszę. Pytania zapisane są na osobnych kartach, zgodnych z kategoriami. Planszę do gry oraz karty udostępniamy poniżej. Karty można edytować i dostosować do własnych potrzeb i umiejętności uczniów.

Kategorie:

Gra została opracowana przez  Specjalni.pl  gry planszowej pt. "Polska- mój kraj".

Zyta Czechowska  i Jolanta Majkowska- nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl oraz  TIK z klasą. Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym.

Wspaniała, pożyteczna gra. Dziękuję!