wtorek, 27 grudnia 2016

Jajka sadzone

Jajka sadzone to kolejny pinterestowy pomysł na zabawę edukacyjną, który od razu podbił serca moich uczniów. Zanim jednak przystąpiliśmy do zabawy
potrzebowałam takich specjalnych łopatek kuchennych do przewracania smażonych jajek, kotletów, czy co tam się na patelni przewraca :)
Podczas zebrania z rodzicami, zaprezentowałam pomoce, które tworzę i dzięki którym uczymy się czytać. Jedną z nich były jajka sadzone. Poprosiłam rodziców, aby dali dzieciom na jakiś czas takie łopatki ponieważ granie jedną trwałoby długo i dzieci mogłyby się znudzić czekaniem. Już następnego dnia połowa klasy miała je przy sobie i mogliśmy zagrać.
Na czym polega zabawa? To klasyczna gra w memory różniąca się jedynie sposobem przewracania elementów. Na uwagę jednak zasługuje ruch ręki, odbywający się podczas zabawy. To doskonałe ćwiczenie nadgarstka, który jak wiadomo odgrywa znaczącą rolę podczas nauki pisania, rysowania, układania wież z klocków czy manipulowania różnymi drobnymi przedmiotami.
Na jajkach zapisałam wyrazy z ą i ę. Najpierw ustaliliśmy jakie wyrazy stanowią parę a następnie przystąpiliśmy do gry. Taka forma nauki czytania jest atrakcyjna i ciekawa i za pewne na stałe wpisze się w rytm naszej edukacyjnej przygody.

Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia. 

1 komentarze:

Witam! świetny pomysł!!! I love it! A czy może udostępnia Pani szablony jajek? :)

Prześlij komentarz