wtorek, 7 marca 2017

Latawce czytelnicze

Wykonanie takiego latawca, to nic prostszego. Potrzebujemy drukarkę, wzór latawca – drukujemy i laminujemy. Do latawca przyklejamy sznurek i gotowe.

Latawiec czytelniczy to alternatywa dla wieży czytelniczej. Chcąc urozmaicić comiesięczne wyzwania czytelnicze stworzyłam latawce. Za każde 15 minut czytania uczeń przykleja kokardkę do jego sznurka. W ten sposób stworzy  swój własny i niepowtarzalny ogonek, który będzie się wyróżniał na tle innych latawców. Na koniec miesiąca podliczymy ile czasu każde z dzieci poświęciło na czytanie. Takie latawce to przyjemna dla oka dekoracja sali, która każdego dnia cieszy oko nauczyciela ale i dzieci.

Katarzyna Symeniuk -nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie (woj. zachodniopomorskie). Poszukuje nowych rozwiązań, ciekawych pomysłów i sposobów na uatrakcyjnienie lekcji. Często w tym celu samodzielnie tworzy pomoce. Prowadzi swój blog http://katarzynasymeniuk.wixsite.com/sp3debno swoje pomysły publikuje również na fanpage na Facebooku W Kasi klasie.