wtorek, 28 kwietnia 2015

Wiosenne kapelusze

Wiosna zawsze nastraja do realizacji różnorodnych projektów. Jednym z nich było wystawienie ekologicznego mini przedstawienia. Uczniowie bardzo chcieli przebrać się wiosennie i kolorowo dlatego od razu pomyślałam o kapeluszach. Wykonanie wiosennych kapeluszy jest bardzo proste.
Będziemy potrzebować:
- czarno-białe gazety,
- taśmę papierową,
- farby i bibułę.
Najpierw należy ułożyć z gazet coś w rodzaju gwiazdy najlepiej łącząc je ze sobą aby końce były dłuższe. Następnie nakładamy warstwy gazet na głowę dziecka i zaginamy do dołu dopasowując do obwodu głowy. Owijamy taśmą klejącą wokół głowy tworząc główkę. Zdejmujemy z głowy i zaczynamy formować rondo. Warto pamiętać aby oklejać kapelusz taśmą papierową, gdyż łatwo ją można zamalować.
Po uformowaniu kształtu malujemy kapelusz, a po wyschnięciu ozdabiamy kwiatkami. Można jeszcze wykonać otok z długich pasków bibuły lub wstążki.
Oto kilka zdjęć z przebiegu wykonania:
Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.

4 komentarze:

Ile potrzeba rozłożonych gazet na 1 kapelusz?

Na jeden kapelusz potrzeba około 8-10 dużych stron gazetowych.

Super! Rewelacja! Na pewno wykorzystam!

Dziękuję, jutro eksperymentuję :).

Prześlij komentarz