czwartek, 7 maja 2015

Bingo z mnożeniem

Szukamy wielu sposobów na to, by nauka tabliczki mnożenia była przyjemna. Na naszej stronie KLIKANKOWO zamieściłam mnóstwo gier oraz odnośników do innych stron internetowych. Uczniowie chętnie grają w polowanie na komary, z wykorzystaniem łapek na muchy (pomysł Asi Apanasewicz). Przyszła kolej na bingo. Każdy uczeń otrzymał planszę z dziewięcioma polami. Suchościeralnym pisakiem wpisał w pola podane przeze mnie iloczyny. Każdy wpisał je tam, gdzie chciał. Po chwili podawałam dzieciom oba czynniki. Po wykonaniu obliczenia uczniowie kładli żeton na prawidłowym wyniku. Kto pierwszy ułożył trzy żetony w pionie, poziomie lub ukosie krzyczał głośno - BINGO! Zabawa bardzo się spodobała dzieciom. Powtórzyliśmy ją jeszcze dwa razy.

Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Pile, autorka stron KLIKANKOWO oraz PATYCZAKI TABLECIAKI, w swej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, pracuje z klasą na tabletach.