środa, 16 marca 2016

Pisanki, kraszanki...

Nadchodzi czas, kiedy to niemalże w każdej polskiej szkole dzieciaki tworzą pisanki. Czy to z papieru, wydmuszek, czy ugotowanych jajek, wszystkie wychodzą przepięknie. W tym roku odgrzebałam starą technikę bibułkową i będziemy ozdabiać pisanki "puchatymi gąsienicami".

Potrzebne nam będą dwie wykałaczki oraz pasek bibuły karbowanej. Owijamy wykałaczki dwoma brzegami bibuły zawijając je do środka. Następnie marszczymy zawinięte ruloniki i ściągamy z wykałaczek. Trzeba trochę cierpliwości zanim uzbiera nam się trochę gąsieniczek, którymi następnie wyklejamy co tylko nam wpadnie w ręce.

Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.