czwartek, 3 marca 2016

QR puzzle

Uwielbiam takie zadania, w których uczeń sam może sprawdzić poprawność wykonania. QR kody świetnie się o tego nadają. Oto zadanie, które znalazłam na jednej ze stron na Pinterest i od razu wpadło mi w oko.
Zadanie polega na
łączeniu dwóch części np. przysłów lub zdań czy też państw ze stolicami lub po prostu działań z wynikami.
Jak przygotować zadanie? Tworzymy tabelkę z trzema kolumnami. Po lewej stronie wpisujemy pierwszą część zdania, w środku QR kod z pochwałą, a po prawej drugą część zdania. W przykładzie poniżej znajdują się powiedzenia i przysłowia.

Uwaga! Należy wykonać tyle QR kodów z pochwałą ile mamy zdań, ale każdy QR kod powinien być inny. Czyli trzeba wymyślić kilka lub kilkanaście zwrotów potwierdzających prawidłowe wykonanie zadania po to aby nie dopuścić do sytuacji, w której uczeń źle połączy elementy i uzyska potwierdzenie poprawnego wykonania zadania. Pochwały mogą być następujące: Świetnie!, Wspaniale!, Koncertowo!, Mucha nie siada!, Rewelacja!, Lepiej być nie mogło! itd.
QR kody tworzymy przy pomocy generatora kodów np. tego http://www.qr-online.pl/
Po wydrukowaniu przecinamy kartki w połowie kodu. Uczeń łączy ze sobą dwie części zdania, a następnie skanuje i sprawdza czy odpowiedź jest prawidłowa.Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia. 

1 komentarze:

Świetna sprawa. Tymaczasem zapraszam do siebie, jest fajna ksiażka do wzięcia:)
http://madebybibi.blogspot.com/2016/03/lego-nexo-knights-ksiega-potworow.html

Prześlij komentarz