wtorek, 25 listopada 2014

Termometr

Nauka odczytywania wskazań termometru nie należy do najłatwiejszych zadań. W ostatnim czasie razem z moimi uczniami wykonaliśmy bardzo proste termometry, które ułatwiły nam przyswojenie tej umiejętności. Zobaczcie sami.

Potrzebne materiały:
- podziałka (można wydrukować lub narysować)
- słomka
- drucik szenilowy

Podziałkę można nakleić na kolorową kartkę. Jeśli ją wcześniej zalaminujemy, uczniowie będą mogli zapisywać odczytane temperatury. Na środku podziałki przyklejamy słomkę imitującą kapilarę. W środek rurki wkładamy drucik szenilowy, który pozostaje ruchomy, dzięki czemu można dowolnie ustawiać temperaturę.

Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, które są jednocześnie jej pasją. Uwielbia prace ręczne i wykonuje proste pomoce dydaktyczne przy wykorzystaniu prostych przedmiotów z otoczenia.

Świetny pomysł. Tego poszukiwałam. Dziękuję :-)