niedziela, 23 listopada 2014

Trzy w linii

To gra w pakiecie Piktografia. Uczy poszukiwać związków.
Uczniowie grali w parach. Mieli do dyspozycji żetony, proste bączki (wykonane ze spinacza) i plansze z zestawu "Gramy w piktogramy". Zadanie polegało na tym, aby ułożyć trzy żetony  w linii, jak w grze kółko i krzyżyk, ale... No właśnie, aby znaleźć się na właściwym polu uczniowie musieli poszukiwać związków i wspólnych cech.
 W trakcie gry uczyli się:

• pracy w zespole (w parze),
  • klasyfikowania obiektów,
  • rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych,
  • rozumienia sensu kodowania oraz dekodowania informacji,
  • odczytywania piktogramów,
  • przestrzegania reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej, w zabawie i w życiowych sytuacjach,
  • komunikowania się w języku ojczystym, kulturalnej rozmowy, wyjaśniania i aktywnego słuchania.
Gra daje wiele możliwości. Uczniowie mogą wymyślać różne strategie i wybierać koła do kręcenia bączkiem.

Beata Skrzypiec - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.  Pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku (woj. śląskie). W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne. Swoim doświadczeniem i pomysłami dzieli się na blogu klasowym oraz blogu nauczycielskim.