wtorek, 29 grudnia 2015

Fuzje bajkowe

Snucie opowieści wcale nie musi opierać się na tradycyjnych bajkach i wydarzeniach w nich opisanych. Kot w butach może mieszkać w starym borze z Wiedźminem, gdzie żyją w zgodzie i bogactwie dopóki nie wybuchnie straszny pożar, a na ratunek przybędzie piękna księżniczka, która uratuje naszych bohaterów.
Na koniec zakocha się w Wiedźminie, wezmą ślub i razem z Kotem będą żyć długo i szczęśliwie.

Gra "Fuzje bajkowe" inspiruje do układania nowych bajek ze znanymi już dzieciom bohaterami. Do gry potrzebna jest powyższa plansza, kostka do gry, ołówek i kartka do zapisania nowopowstałej bajki. Rzut kostką decyduje o wyborze bohatera, miejsca akcji, pojawienia się innej postaci, zagrożeniu - komplikacjach, itd. Elementy te można dostosować do naszych potrzeb. Gra przeznaczona dla jednej osoby, dwóch lub do zabawy w grupie.

Beata Piotrowicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w oddziale Montessori, terapeuta pedagogiczny w SP nr 7 w Świdniku (woj. lubelskie). W swojej pracy stawia na aktywność własną dzieci, ich samodzielność, twórczość. W wolnych chwilach szuka inspiracji i tworzy pomoce dydaktyczne, które uaktywniają proces nauczania.

0 komentarze:

Prześlij komentarz