piątek, 11 grudnia 2015

Gdyby Mikołaj utknął w kominie...

Lubimy projekty eTwinning. Nasi uczniowie je uwielbiają! Stąd pomysł na drugą edycję "24 zadania na czas oczekiwania II". Dwadzieścia jeden klas z różnych miast Polski otwiera codziennie jedno zadanie kalendarza adwentowego. Autorkami zabaw są nauczycielki tych klas, w większości członkinie grupy Superbelfrzy Mini. Wspólne działania uczniów można obserwować na publicznym Twin Spice.
Zadania i zabawy związane są oczywiście z tematyką świąteczną i wieloma aktywnościami dzieci.

Jednym z zadań było twórcze pisanie "Gdyby Mikołaj utknął w kominie...". Uczniowie pracując w grupach musieli przygotować komin z wystającymi nogami Mikołaja. Napisali również co mogłoby się stać i jak Ich ulubieniec wyszedłby z opresji.

Zadanie pobudziło wyobraźnię uczniów, logiczne myślenie przy związkach przyczynowo-skutkowych. Wzbogaciło słownictwo, umiejętność tworzenia krótkiej fantastycznej opowieści oraz kształtowało kompetencje współpracy w grupie. Zapraszam do obejrzenia filmu.

Główna myśl naszych uczniów "Gdyby Mikołaj utknął w kominie, na pewno by sobie poradził"! 


Aleksandra Schoen-Kamińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Pile, wielki zwolennik wykorzystywania nowoczesnych technologii na co dzień, autorka blogów Klikankowo oraz Patyczaki Tableciaki

0 komentarze:

Prześlij komentarz