niedziela, 5 października 2014

Kto pierwszy do mety?

Gra może być na parę, można grać też w trójkach. Zespół otrzymuje planszę do gry, dwie kostki i żetony w jednym kolorze.
Gracz wyrzuca kostki, liczy oczka i gdy wynik  jest obecny na planszy kładzie swój żeton na pustym polu w kierunku zwierzątka. Gracze rzucają kostkami na zmianę, obliczają wyniki i przesuwają żetony o jedno pole w kierunku zwierzątka.Niektórych wyników nie ma na polach, wtedy gracz traci możliwość przesunięcia żetonu.

Nie wygrywa żaden z graczy, do mety dociera zwierzątko, a dzieci bawią się matematyką.Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".

1 komentarze:

Gra jest naprawdę świetna. Wykorzystuję na zajęciach indywidualnych oraz w klasie pierwszej. Dzieci dodają bardzo ochoczo. I zawsze zdają relację, które zwierzęta zajęły miejsca na podium. Najciekawsze jest to, że w grze nie rywalizują dzieci, tylko zwierzątka.

Prześlij komentarz