piątek, 3 października 2014

Owocowa gra.

Na dwie osoby potrzebujemy dwie kostki, żetony w dwóch kolorach oraz planszę do gry. Na planszy z rysunkiem o dowolnej tematyce ( ja przygotowałam planszę z owocami ) umieszczamy pola z liczbami do 12. Gracze na zmianę wyrzucają dwie kostki, liczą oczka i żetonem zakrywają pole z wynikiem. Wygrywa ta osoba, która szybciej pozbędzie się swoich żetonów.

Tym razem ustaliłam zasadę, że grę kończymy, aż zapełnimy żetonami wszystkie pola z wynikami. Jeśli mamy mniej czasu, wyliczamy każdemu graczowi określoną liczbę żetonów. Zabawa jest wciągająca, więc nie powinniśmy raczej czasu ograniczać i pozwolić dzieciom na wykonanie większej ilości operacji matematycznych.

Jolanta Okuniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning. Autorka bloga tableciaki.blogspot.com i ebooka "Technologie są dla dzieci, poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej".