niedziela, 16 października 2016

Barwy podstawowe i pochodne

Gdy za oknem szaro i deszczowo, a w sali lekcyjnej przesyt jesiennymi pracami, warto wrócić do barw podstawowych i pochodnych, które dają siłę i energię, pozwalają bawić się kolorem i eksperymentować.

Pomysł na pracę znalazłam na pintereście i okazał się łatwy w realizacji, nie wymagał wielkich przygotowań. Dla dzieci był wielką niespodzianką, ponieważ najpierw tworzyli koło barw, potem okazało się, że to jesienne parasolki, a następnie, że parasolki mają swoich właścicieli.

W szary deszczowy dzień powstała piękna galeria prac.
Beata Skrzypiec - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.  Pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku (woj. śląskie).  W swojej pracy wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjneSwoim doświadczeniem i pomysłami dzieli się na blogu klasowym oraz blogu nauczycielskim.  Autorka bloga Klasowy pamiętnik oraz Nauczanka. Należy do grupy Superbelfrzy RP oraz SuperbelfrzyMini.