środa, 5 października 2016

Mózg z kalafiora

Pracę rozpoczynamy od obejrzenia planszy przedstawiającej mózg człowieka. Dzieci odczytują nazwy płatów kory mózgowej.
Przygotowują tabliczki z nazwami płatów. Mocują je na wykałaczkach. Kwiat kalafiora dzielimy na dwie części, wyraźnie zaznaczając dwie półkule mózgowe. Następnie wyznaczamy obszary poszczególnych płatów i malujemy je farbami na różne kolory. Do poszczególnych płatów wpinamy tabliczki z napisami.  Model mózgu gotowy.

Lekcję o zmysłach z wykorzystaniem kalafiora jako modelu mózgu  podpatrzyłam u mojej koleżanki, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, Beaty Budnickiej. Zachwyciłam się i jej fragment opisałam za jej zgodą.

Dorota Dankowska , nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku

Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.