wtorek, 4 października 2016

Matematyczne naleśniki

Matematyczne naleśniki to zabawa świetna zarówno do samodzielnego uczenia się lub pracy w grupie.

Na krążkach napisane są działania na: dodawanie, odejmowanie ,mnożenie i dzielenie. Odwrotna strona „naleśnika” to wynik działania.
Uczniowie nabierają „naleśnik” na łopatkę i podają wynik – sprawdzają samodzielnie przez odwrócenie „naleśnika” na drugą stronę.

Dzieci przy tej zabawie mogą zbierać kolejne litery wyrazu MISTRZ za podanie poprawnej odpowiedzi – wygrywa ta osoba  z grupy, która jako pierwsza zbierze wszystkie litery. Dalszy ciąg zabawy to układanie wyników rosnąco, malejąco, podawanie odpowiedzi - o ile dana liczba jest większa od wskazanej lub mniejsza.

Pomysł zaczerpnięty z pinterest.

Małgorzata Wiśniewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostródzie.