środa, 5 października 2016

Rozpoznajemy grzyby

Nauka rozpoznawania grzybów może być ciekawa i twórcza. Oglądanie, wyszukiwanie i tworzenie z wykorzystaniem rozmaitych narzędzi, dostarcza emocji i tym samym sprawia, że materiał w ten sposób opracowany, zostaje zapamiętany. 

Do pracy będziemy potrzebować materiału fotograficznego. Warto, aby do zajęć przygotować kilka, kilkanaście fotografii różnych grzybów. Uczniowie indywidualnie wybierają jedną fotografię. Następnie wyszukują informacje o wybranym gatunku grzyba, korzystają z różnych źródeł. Sporządzają na kartce króciutką notatkę.

W dowolnym edytorze graficznym dokonują modyfikacji zdjęcia "swojego" grzyba. Dodają oczy, usta itp. . My do tego celu wykorzystaliśmy narzędzia  oferowane przez piZap.  Powstała nam galeria śmiesznych grzybów.

Kolejnym etapem pracy jest włożenie informacji o grzybie w usta  modelu. A zatem trzeba suchą notatkę przerobić na taki tekst, w którym nasz grzyb mówi sam o sobie. Możemy wówczas przystąpić do kolejnego zadania. Wykorzystamy narzędzie TIK - http://blabberize.com/. Do programu on line importujemy nasz obrazek śmiesznego grzyba, nagrywamy narrację, konwertujemy film wideo i mamy gotowy efekt.

Indywidualne prace uczniów można zebrać w pracę zbiorową i powstanie nam wesoły atlas gadających grzybów.

Dorota Dankowska , nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku

0 komentarze:

Prześlij komentarz