niedziela, 9 października 2016

Jesienne liście z tabliczką mnożenia

Warto oddziaływać na uczniów wielozmysłowo, poprzez różnorodne metody i formy pracy. Uczeń, treści edukacyjne, które musi zapamiętać powinien widzieć, a jeszcze lepiej kiedy dane jest mu pracować na materiale
konkretnym, praktycznym i uczestniczyć w ich tworzeniu.
Dlatego też  www.specjalni.pl przygotowali z uczniami kolorowe, jesienne liście z tabliczką mnożenia. Rozwieszone w wielu miejscach w szkole sprawią, że dzieci szybciej zapamiętają tabliczkę.
Szablon wykonać można w każdym programie graficznym, nasze stworzono w Photoshopie. Szablony drukujemy na kolorowych kartkach, wycinamy, laminujemy i zawieszamy na gazetkach, w szkolnym holu lub na drzwiach sal lekcyjnych. Z tego pomysłu skorzystało wiele szkół i nauczycieli, dekorując swoje klasy i szkoły kolorowymi liśćmi.
Liście można wykorzystać także w grze. Uczniowie kolejno losują liść, poprawnie wskazany iloczyn pozwala na zabranie liścia. Wygrywa ten kto zbierze ich najwięcej. Grę możemy ustalić na określony czas lub do wyczerpania liści. Może Wy też zainspirujecie się tymi pomysłami? Czekamy na Wasze propozycje. Udostępniamy do pobrania gotowe szablony! 

Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku


Zespół Szkolno Przedszkolny w Piasku
Szkoła Podstawowa nr 130 w Łodzi


Szkoła Podstawowa nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim


Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich


Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku, autorki bloga: www.specjalni.pl
0 komentarze:

Prześlij komentarz